5 listopad 2023

Dzieci wezwały pogotowie do swojej nieprzytomnej mamy

zdjęcie: Dzieci wezwały pogotowie do swojej nieprzytomnej mamy / pixabay/315907
Dwuletnia dziewczynka i jej 14-letni brat wezwali pogotowie do swojej mamy, która straciła przytomność w domu w Białej Podlaskiej (Lubelskie) – podała w niedzielę kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.
REKLAMA

Jak poinformowała oficer prasowa KMP w Białej Podlaskiej, małą bohaterką okazała się 2-letnia dziewczynka, która jako pierwsza zauważyła, że z jej mamą dzieje się coś złego, nie reaguje i nie ma z nią kontaktu.

"Dziewczynka pobiegła do swojego brata, który w tym czasie przebywał w innej części domu" – przekazała policjantka. Zaalarmowany 14-latek poszedł zobaczyć co się stało. "Wówczas zobaczył nieprzytomną mamę leżąca na podłodze, która nie reagowała na próby kontaktu. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy podając wszystkie potrzebne informacje" – dodała.

Pogotowie zabrało kobietę na obserwację, a wezwani na miejsce mundurowi zatroszczyli się o opiekę nad dziećmi podczas nieobecności mamy.

Do interwencji doszło w tym tygodniu na terenie Białej Podlaskiej.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany