9 listopad 2023

41-latek odpowie za włamanie do szkoły i kradzież laptopów wartych 7 tys. zł

zdjęcie: 41-latek odpowie za włamanie do szkoły i kradzież laptopów wartych 7 tys. zł / pixabay/4229622
41-latek odpowie za włamanie do jednej ze szkół w Zamościu (Lubelskie) i kradzież laptopów wartych 7 tys. zł. Mężczyzna wpadł po tym, jak ukradł telefon z mieszkania 27-latka. Podejrzany przyznał się do obu przestępstw.
REKLAMA

O sprawie poinformowała w czwartek asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. W niedzielę 27-latek zawiadomił funkcjonariuszy, że wchodząc do mieszkania nie zamknął drzwi i w tym czasie złodziej zabrał leżący na półce obok drzwi telefon warty ponad 6 tys. zł. Następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego 41-letniego mieszkańca Zamościa. W jego torbie znaleźli skradziony telefon.

„Policjanci pracowali również nad ustaleniem sprawcy włamania do jednej z placówek oświatowych na terenie miasta w ostatni dzień października. Sprawca na parterze budynku wypchnął drzwi balkonowe, wszedł do jednej z sal i ukradł leżące na biurkach dwa laptopy oraz schowane w szufladzie dwa tablety o łącznej wartości 7200 złotych” – przekazała asp. szt. Krukowska-Bubiło dodając, że z ustaleń policjantów wynikało, że związek z tą sprawą mógł mieć właśnie zatrzymany za kradzież telefonu 41-latek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty włamania do placówki oświatowej oraz kradzieży telefonu. Podejrzany złożył wyjaśnienia i przyznał się do obu przestępstw. Za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, a za kradzież - do 5 lat.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.5°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany