19 listopad 2023

Około 16 dni oczekiwania tirów do przejścia z Ukrainą w Dorohusku

zdjęcie: Około 16 dni oczekiwania tirów do przejścia z Ukrainą w Dorohusku / pixabay/631858
Około 1,2 tys. tirów czeka w niedzielę w 29-kilometrowej kolejce na wyjazd z kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie) – wynika z danych policji. Czas oczekiwania na odprawę wynosi 400 godzin, tj. ponad 16 dni. Na przejściach w Dorohusku i Hrebennem trwa protest przewoźników.
REKLAMA

Jak poinformowała w niedzielę PAP kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji, kolejka pojazdów ciężarowych do przejścia z Ukrainą w Dorohusku liczy ok. 29 km i sięga do miejscowości Stołpie. „Jest to ok. 1,2 tys. pojazdów. Służby graniczne podają, że szacunkowy czas oczekiwania wynosi 400 godzin” – przekazała policjantka dodając, że protest przebiega bez zakłóceń i incydentów.

Ok. 600 tirów oczekuje w 150-godzinnej kolejce do przejścia z Ukrainą w Hrebennem. „Kolejka wydłużyła się do Wólki Łabuńskiej w powiecie zamojskim. Liczy ok. 42 km z zachowaniem stref buforowych przez miejscowości” – podała mł. asp. Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Od 6 listopada, na przejściach z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem (woj. lubelskie) oraz w Korczowej (woj. podkarpackie) trwa protest przewoźników, którzy postulują m.in. wprowadzenie zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenie licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenie ich kontroli. Jest też postulat dotyczący likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

Według zapowiedzi, na początku przyszłego tygodnia przewoźnicy rozszerzą protest o przejście graniczne w Medyce (woj. podkarpackie).(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.5°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany