6 listopad 2023

W związku z protestem utrudnienia na drodze do przejścia granicznego w Hrebennem

zdjęcie: W związku z protestem utrudnienia na drodze do przejścia granicznego w Hrebennem / pixabay/3386978
Zablokowana jest droga krajowa nr 17 przed przejściem granicznym z Ukrainą w Hrebennem (Lubelskie), na której w poniedziałek rozpoczął się protest przewoźników – poinformowała policja.
REKLAMA

Mł. asp. Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim podała, że w proteście na dk 17 na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 867 uczestniczy kilkadziesiąt osób z pojazdami ciężarowymi.

Protestujący czasowo blokują dojazd do przejścia granicznego, przepuszczają jeden samochód ciężarowy na godzinę. Natomiast samochody osobowe, ciężarówki przewożące żywność, paliwo i pomoc humanitarną przejeżdżają bez utrudnień.

Przewoźnicy postulują m.in. wprowadzenie zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenie licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenie ich kontroli.

Autor: Piotr Nowak

pin/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany