17 listopad 2023

Areszt dla 37-latka podejrzanego o 13 włamań, 4 kradzieże i 2 przywłaszczenia

zdjęcie: Areszt dla 37-latka podejrzanego o 13 włamań, 4 kradzieże i 2 przywłaszczenia / pixabay/1652896
Sąd aresztował na trzy miesiące 37-latka podejrzanego o 13 włamań, cztery kradzieże i dwa przywłaszczenia; łączne straty oszacowano na przeszło 30 tys. zł – podał w piątek nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.
REKLAMA

Jak poinformował nadkom. Gołębiowski, funkcjonariusze z komisariatu policji w Niemcach (Lubelskie) ostatnio otrzymali sporo zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach. Zatrzymali 37-latka, któremu udowodnili w sumie 13 włamań, cztery kradzieże i dwa przywłaszczenia.

"Mężczyzna to wielokrotny recydywista. Wykorzystywał każdą okazję do kradzieży" – przekazał policjant.

"Mężczyzna okradał znajomych, pracodawcę oraz przypadkowo poznane osoby, u których szybko wzbudzał zaufanie. Jego łupem padł przede wszystkim sprzęt budowlany, biżuteria oraz elektronika" – dodał.

Łączne straty oszacowano na przeszło 30 tys. zł. Większość mienia sprawca wstawiał do lombardów. Policjanci odzyskali już większość skradzionego mienia.

37-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany