14 listopad 2023

Areszt za kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków w Chełmie

zdjęcie: Areszt za kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków w Chełmie / pixabay/4712883
Do 10 lat więzienia grozi 32-latkowi podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w supermarkecie w Chełmie (Lubelskie) i posiadanie znacznej ilości narkotyków; mężczyzna został tymczasowo aresztowany - poinformowała we wtorek policja.
REKLAMA

Jak podała oficer prasowa chełmskiej policji kom. Ewa Czyż, w miniony weekend pracownik ochrony jednego z supermarketów w mieście zareagował, gdy jeden z klientów chciał opuścić sklep z produktami, za które nie zapłacił. Wtedy napastnik uderzył ochroniarza.

"Mężczyzna, który był świadkiem tej sytuacji chciał pomóc w ujęciu sprawcy" – przekazała policjantka. Po chwili pracownik ochrony i świadek zostali zaatakowani także przez przebywającą w sklepie kobietę, co pomogło w ucieczce złodziejowi.

Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał 22-letnią chełmiankę. Okazało się, że kobieta znała się ze sprawcą kradzieży rozbójniczej. "Niedługo po tym zatrzymany został również 32-letni chełmianin, który oddalił się ze sklepu. Ich łupem padł alkohol, drożdżówka i maszynki do golenia" – wymieniła kom. Czyż.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 32-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie ponad 1000 porcji dilerskich, kilka roślin konopi indyjskich i młynki służące do rozdrabniania.

Prokuratura postawiła 32-latkowi i 22-latce zarzuty kradzieży rozbójniczej, a mężczyźnie – dodatkowo – posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Prokuratura objęła 22-latkę dozorem policji, zakazała jej zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Na wniosek policji i prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymani byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

Za kradzież rozbójniczą i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.5°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany