17 listopad 2023

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał

fot. KPP Lublin
Wyprzedzenie skręcającego samochodu może źle się skończyć, o czym przekonała się 68-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot. Kobieta zabrała się za wyprzedzenie pomimo, iż znalazła się na oznakowanym skrzyżowaniu. Pech chciał, że w tym czasie poprzedzający są samochód skręcał w lewo.
REKLAMA

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło wczoraj po godzinie 10:00 na terenie gminy Spiczyn.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 68-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot rozpoczęła manewr wyprzedzania, choć znaki ostrzegawcze uprzedzały o zbliżających się niebezpiecznych zakrętach oraz skrzyżowaniu. Pech chciał, że w tym czasie poprzedzający ją samochód na skrzyżowaniu skręcał w lewo, w konsekwencji czego doszło do groźnie wyglądającego zderzenia pojazdów. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi oraz posiadali stosowne uprawneinia do kierowania.

Na miejscu niezbędna była pomoc pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej. W wyniku tego zdarzenia do szpitala została przetransportowana jedna osoba.

Apelujemy o więcej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania pionowego i poziomego na drodze. Przypominamy, że przepisy ruchu drogowego zobowiązują kierowców do zachowania ostrożności. Jeśli widzimy, że wyprzedzane pojazdy zwalniają albo hamują, powinno to być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Z kolei skręcający powinni upewnić się, czy swoim manewrem nie doprowadzą do kolizji.

młodszy aspirant Izabela Zięba

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany