19 listopad 2023

Policja wyjaśnia szczegóły wypadku, w którym zginęło troje Ukraińców, w tym dziecko

zdjęcie: Policja wyjaśnia szczegóły wypadku, w którym zginęło troje Ukraińców, w tym dziecko / pixabay/3064504
Policja wyjaśnia szczegóły wypadku ukraińskiego busa w Wereszynie (Lubelskie), w którym zginęły trzy osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy. Wśród pozostałych poszkodowanych jest m.in. 3-letnie dziecko w ciężkim stanie.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 5 rano na drodze wojewódzkiej nr 844 w miejscowości Wereszyn w gminie Mircze (pow. hrubieszowski). Busem w kierunku przejścia granicznego w Dołhobyczowie podróżowało 10 obywateli Ukrainy.

„Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i następnie uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy” – opisała asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Dodała, że mężczyzna był trzeźwy.

Dwie kobiety i 6-letnia dziewczynka poniosły śmierć na miejscu. „Pozostałe siedem osób trafiło do szpitali. Wśród nich jest 3-letnie dziecko w dość ciężkim stanie, które zostało przetransportowane do Lublina. Również jedna z kobiet jest w ciężkim stanie” – dodała policjantka.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany