4 maj 2024

Policyjny pilotaż do szpitala

zdjęcie: Policyjny pilotaż do szpitala / fot. KPP Lublin
fot. KPP Lublin
Policjanci z łęczyńskiej drogówki pilotowali samochód, którym przewożone było trzyletnie dziecko potrzebujące pomocy lekarskiej. Ponad 20 kilometrowa policyjna eskorta pozwoliła rodzicom w bardzo krótkim czasie dotrzeć do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Tam chłopcu została udzielona pomoc medyczna.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej podkom. Andrzej Sokołowski – naczelnik wydziału oraz asp. Paweł Roczniewski pełnili służbę na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Zofiówka. Po godzinie 20:00 podjechał do nich kierujący Oplem. Wybiegła z niego roztrzęsiona kobieta. Poinformowała, że w aucie jest jej trzyletni syn, który potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Z jej relacji wynikało, że dziecko pijąc sok rozgryzło szklankę i połknęło kawałek szkła.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda chwila i natychmiast podjęli decyzję o pomocy rodzicom w jak najszybszym dotarciu do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przeprowadzili pilotaż pod drzwi szpitala. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rodzice podziękowali policjantom za okazaną pomoc. Takie chwile pozostają w pamięci funkcjonariuszy. ,,Pomagamy i chronimy” - to nie tylko hasło ale i realne działanie.

Życzymy chłopcu szybkiego powrotu do zdrowia.