17 listopad 2023

Ponad 140 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy u zatrzymanego 47-latka

zdjęcie: Ponad 140 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy u zatrzymanego 47-latka / pixabay/683322
Ponad 140 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy, maszynę do ich produkcji oraz ponad 600 kg tytoniu policjanci znaleźli w domu i w samochodzie 47-latka; mężczyzna usłyszał zarzuty – podała w piątek lubelska policja.
REKLAMA

Jak poinformowała mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego KWP w Lublinie, policjanci ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu płońskiego w województwie mazowieckim może znajdować się nielegalna fabryka do wytwarzania papierosów.

"W trakcie przeszukania domu oraz zaparkowanego samochodu znajdującego się na posesji, policjanci ujawnili ponad 600 kg tytoniu, 140 tys. sztuk papierosów oraz maszynę do ich wytworzenia" – podała Skowrońska. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości bezakcyzowych papierosów Skarb Państwa straciłby niemal 680 tys. zł.

W zatrzymaniu 47-latka kryminalnych z KWP w Lublinie wspierali funkcjonariusze z KPP w Płońsku.

47-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Podejrzanemu grozi wysoka grzywna lub do 3 lat więzienia.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.5°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany