26 kwiecień 2024

Powiatowy Turniej Rowerowy rozstzygnięty

fot. KPP Lublin
Już po raz XXIII odbył się Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa numer 4 w Łęcznej, Urząd Miasta w Łęcznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej. W obu kategoriach wiekowych najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej. Zwycięzcom gratulujemy.

W Szkole Podstawowej numer 4 w Łęcznej odbył się Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza dla szkół podstawowych. Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Zmagania uczniów rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Pytania testowe zostały opracowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Następnie każdy z uczestników turnieju miał za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód wykazując się znajomością przepisów w praktyce. Kolejnym zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Pod czujnym okiem policjantów drużyny miały za zadanie również pokonać trasę na miasteczku ruchu drogowego.

Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W obu kategoriach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej i otrzymali Puchar Burmistrza. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli: Sebastian Orłowski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nadrybiu oraz Tymoteusz Mozgawa ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej.