25 marzec 2024

Uwaga na reklamy firm inwestycyjnych z wizerunkiem znanych osób

zdjęcie: Uwaga na reklamy firm inwestycyjnych z wizerunkiem znanych osób / pixabay/6631099
Blisko 50 tysięcy złotych stracił 30 letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który chciał zainwestować w kryptowaluty. Informację o firmie znalazł w Internecie. Takie inwestycje reklamowała popularna prezenterka telewizyjna. Apelujemy o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców. Apelujemy o rozsądek.

Do łęczyńskich policjantów zgłosił się 30 letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który padła ofiarą oszustów i stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna oświadczył, że w Internecie znalazł informację o możliwości inwestycji w kryptowaluty. Takie inwestycje polecała i reklamowała znana prezenterka telewizyjna. W związku z tym na platformie inwestycyjnej założył konto. Kiedy przelał wskazaną kwotę aktywacyjną w wysokości 1200 złotych skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za pracownika firmy zajmującej się rzekomo inwestycjami. Polecił, że aby rozpocząć inwestycje musi napisać maila z prośbą o współpracę do analityka. Od rzekomego analityka otrzymał kolejne wskazówki. Tym razem miał założyć komunikatory whats up i skype. Podczas prowadzonych rozmów analityk przekazywał informacje dotyczące inwestowania. Na założone na platformie konto dokonał 4 przelewów na łączną kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Kiedy zauważył, ze zarobił ponad 17 tysięcy euro, chciał wypłacić pieniądze z platformy inwestycyjnej. Wówczas otrzymał mailowo informację, że musi dokonać opłaty 10 procent z zarobionej kwoty. Mężczyzna nie dokonał tej opłaty. Kiedy nie mógł skontaktować się z firmą inwestycyjną zgłosił się do policjantów.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zgłoszenia i apelują o ostrożność i rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku.