20 listopad 2023

Ostrzeżenie IMGW przed marznącymi opadami

zdjęcie: Ostrzeżenie IMGW przed marznącymi opadami / pixabay/2349939
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przez marznącymi opadami dla północno-wschodniej części województwa lubelskiego.
REKLAMA

Alert IMGW obowiązuje od godz. 15 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek w powiatach: bialskim, radzyńskim, łukowskim, ryckim, lubartowskim, parczewskim, włodawskim, łęczyńskim, chełmskim, w Białej Podlaskiej i Chełmie.

"Prognozowane są okresami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące miejscami w słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Strefa opadów marznących przemieszczać się z będzie z północnego wschodu na południowy zachód" – zakomunikował IMGW.

Synoptycy oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80 proc.

Do godz. 9 w poniedziałek obowiązuje w północno-wschodniej części regionu poprzedni alert IMGW przed marznącymi opadami.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łęczna
-2.7°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:21
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łęcznej

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczna,...
wstęp biletowany